Γίνε φαβορί και σπρώξε την τύχη σου παίζοντας το καλύτερο καζίνο μόνο στην William Hill!

Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2010

Φωκικός-Οδ. Αναγέννησης 2-2 Έξαλλοι με τη διαιτησία στον Φωκικό!

Καλή ήταν η εμφάνιση του Φωκικού στον αγώνα για την β’ αγωνιστική περίοδο του Πρωταθλήματος, ο οποίος έδειξε εμφανή σημάδια βελτίωσης από την απογοητευτική εμφάνιση που παρουσίασε με την Επανομή.

Στο α’ ημίχρονο άνοιξε το σκορ ο Κανελλόπουλος για τον Φωκικό στο 2’ ενώ στο 5’ έκανε ο ίδιος το 0-2 δίνοντας ψυχολογικό ατού στην ομάδα της Άμφισσας. Ενώ στην πρώτη περίοδο, το σκορ ήταν υπερ του Φωκικού, η ομάδα συνέχιζε να πιέζει παρά τα 2 τέρματα. Συγκεκριμένα ο Kουμπρόγλου είχε διπλό δοκάρι είχε την ευκαιρία να γράψει το 0-4. Χαμένη ευκαιρία είχε λίγο μετά και ο Καλλέργης και απανωτή ο Σικαλόπουλος, σε φάσεις που ο Φωκικός έπρεπε να προηγείται με μεγάλη μάλιστα διαφορά τερμάτων!

Μοιραίος πρωταγωνιστής στον αγώνα ο πολύ κακός διαιτητής από τη θεσσαλία κ. Κρητικός Δ., ο οποίος στο 60’ έδειξε τα πρώτα δείγματα... των διαθέσεων του... καθώς απέβαλε αδιακαιολόγητα τον Σικαλόπουλο, ο οποίος μετά από φάουλ, διαμαρτυρήθηκε γιατι παίχτες του Οδυσσέα τον τραβούσαν απο τη φανελα για να σηκωθεί και τον ποδοπατούσαν, για να λάβει την κόκκινη κάρτα του κ. Κρητικού.

Από την αποβολή του Σικαλόπουλου και μετά η ομάδα παίζοντας με 10 πλέον, έχασε την καλή της απόδοση που είχε νωρίτερα και αρκετά νωρίς ήρθε το πρώτο ανύπαρκτο πέναλτυ. Ο Ζαγοριανός εκτέλεσε το πέναλτυ κάνοντας το 1-2 για τον Οδ. Αναγέννησης.

Ωστόσο ο κ. Κρητικός σε νέα προκλητική κίνηση –φάση που γέλαγε όλο το γήπεδο- έδωσε εκ νέου πέναλτι υπέρ της ομάδας τον Σερρών με τον Ζαγοριανό ξανά να εκτελεί και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 2-2.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 11' πεν, 65' πεν Ζαγοριανός - 5', 7' Κανελλόπουλος σουτ

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ(Χρήστος Φράγκος) : Σαμουηλίδης, Λαμπερνάκης, Τραγιάννης (12 Κεφαλάς), Κιουρτσίδης (60 Μαυραγγελίδης), Γκάγκας, Παϊζάνος, Κουκούτσης, Θ. Χουρουζίδης, Ζαγοριανός, Τριανταφυλλάκος, Κυριακίδης.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Παρασκευάς, Δημητρουλόπουλος, Κουμπρόγλου, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Καλλέργης (85 Σουμέλας), Δήμας, Σικαλόπουλος, Κανελλόπουλος (80 Ταμπάκης), Νυχτάρης (25 Μπουλουλής).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Kρητικός (Θεσσαλίας)ΒΟΗΘΟΙ: Τασσιόπουλος (Θεσσαλίας), Τίκας (Καρδίτσας)
Η αίσθηση των φιλάθλων του Φωκικού που παρακολούθησαν τον αγώνα απο τις Σέρρες όπως μας είπαν χαρακτηριστικά ήταν, πως αν ο αγώνας είχε ακόμα 10’ ο κ. Κρητικός θα έδινε και άλλα 2 πέναλτυ στον Οδυσσέα!

Σε επικοινωνία με ανθρώπους του Συμβουλίου του Φωκικού, μας είπαν ότι ζητούν να εξαιρεθεί ο κ. Κρητικός από τα επόμενα μάτς του Φωκικού, ενώ το Δ.Σ του ΤΑΠ Φωκικός επιφυλάσσεται για όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε να μην χρειαστεί να αντιμετωπίσει ξανά η ομάδα τέτοια φαινόμενα διαιτητών που διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα, πληγώνοντας το άθλημα.