Γίνε φαβορί και σπρώξε την τύχη σου παίζοντας το καλύτερο καζίνο μόνο στην William Hill!

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2010

Φωκικός-Μακεδονικός 5-2

Με 2 γκολ στο 38' και στο 40'...φιλοδώρησε στο α' ημίχρονο ο Βασίλης Ταμπάκης τον Μακεδονικό, ενώ στο β' ημίχρονο ήταν σειρά του Κανελλόπουλου να επαναλάβει το ίδιο, κάνοντας 4 τα τέρματα.

Μη μπορώντας να αντιδράσει ο Μακεδονικός αρκέστηκε να μειώσει το σκορ 4-1 στο 47΄ με πλασέ του Μηλιώνη ενώ ο ασταμάτητος Βασίλης Ταμπάκης..διαμόρφωσε το 5-1 με κεφαλιά! Στο 94' ο Μακεδονικός μείωσε στο τελικό 5-2 με τον Τέλλος, μετά από κόρνερ.

Χαμένη ευκαιρία είχε και στο 75΄ ο Κουμπρόγλου με σουτ στο δοκάρι του Μακεδονικού.

Tη θέση του MVP μοιράζονται μαζί τον αδιαμφισβητητα πολύ καλό Ταμπάκη, οι Κανελλόπολος και Κουμπρόγλου από τα πόδια του οποίου έφυγαν αρκετές τελικές πάσες για τα γκολ.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Παρασκευάς, Θωμόπουλος (76' Νύκταρης), Σουμέλας, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Δήμας, Καλέργης (69' Μπουλούλης), Κουμπρόγλου, Ταμπάκης (78' Κουρελής), Κανελλόπουλος.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος Π., Παπαδόπουλος Αλ. (46' Αλμπάνης), Κοντσίδης, Ταλφάκης, Σπαθάρας, Τσάτσας (46' Πεχλιβάνης), Μηλιώνης, Σαμπιασβίλι, Ελληνίδης (20'Αναστασίου), Παπαδόπουλος Αμβρ., Τέλλος.