Γίνε φαβορί και σπρώξε την τύχη σου παίζοντας το καλύτερο καζίνο μόνο στην William Hill!

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Έπαιξαν σαν... γατάκια! Φωκικός-Επανομή 0-2

Kαταλυτική αποδείχτηκε η σημερινή απουσία 2 βασικών παιχτών για τον Φωκικό των Θωμόπουλο και Κωτσαρή, στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος με την Αναγέννηση Επανομής.

Σε ενα κατάμεστο γήπεδο, ο Φωκικός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα της έδρας και έκανε το δεύτερο στραβοπάτημα, μετά τον αποκλεισμό από την Κρανούλα.

Στο γήπεδο με τους φιλοξενούμενου και ο παλιός γνώριμος του Φωκικού Π. Ευθυμιάδης, ο οποίος ήρθε αντιμέτωπος με τα γιουχαρίσματα του κόσμου της Άμφισσας.

Η ομάδα του Βοσνιάδη κατάφερε να πάρει τους 3 πρώτους της βαθμούς κάνοντας... παρέλαση μέσα στην Άμφισσα με σκορ 2-0. Ο Φωκικός έχοντας ένα... αδιάφορο πρώτο ημίχρονο, χωρίς καμία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, δέχτηκε στο 40' το πρώτο γκολ από τον Δερμιτζόγλου και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας μείνει πίσω στο σκορ. Το δεύτερο όμως ημίχρονο, ήταν καταστροφή. Αντί να ξυπνήσουν οι παίχτες του Φωκικού, στρεσαρίστηκαν με αποτέλεσμα...τις σπασμοδικές κινήσεις και το το 0-2 στο 90' με τον Τσουκάνη. Ισως ο χειρότερος Φωκικος που είδαμε τα τελευταία χρόνια!

Για ακόμα ένα παιχνίδι, δεν άφησε καλές εντυπώσεις το νέο απόκτημα του Φωκικού Γ. Σικαλόπουλος, ενώ σχεδόν ανύπαρκτος ήταν και ο Γ. Νύκταρης.

Στο τέλος του αγώνα πολλοί ήταν οι απογοητευμένοι φίλαθλοι που έφυγαν πριν ο κ. Σωσώνης σφυρίξει για τελευταία φορά.

Φωκικός (Κώστας Λίβας): Παρασκευάς, Δημητρουλόπουλος (68' Βαβάτσικος), Κουμπρόγλου, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Δήμας, Καλλέργης, Σκαρίμπας, Σικαλόπουλος (58' Ταμπάκης), Κανελλόπουλος, Νύκταρης.

Αναγ. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Νταντίδης, Μυροφορίδης, Παπατζίκος, Ευθυμιάδης, Ασλανίδης (78' Τσουκάνης), Βαγγέλη, Γεωργιάδης, Διαμαντίδης (90' Κουρδάκης), Δεμιρτζόγλου (85' Μαυροματίδης), Χασομέρης.