Γίνε φαβορί και σπρώξε την τύχη σου παίζοντας το καλύτερο καζίνο μόνο στην William Hill!

Παρασκευή 20 Νοεμβρίου 2009

Φωκικός: Πατάει γερά στο (Χ)ορτάρι

Ισόπαλο έληξε αυτή τη φορά το ματς με τις Σέρρες, ο Φωκικός μπήκε δυνατά στο α΄ημίχρονο σκοράροντας μόλις στο 6' με τον Ταμπάκη, ενώ και στο β' ημίχρονο έχασε πολλές κλασσικές ευκαιρείες. Οι γηπεδούχοι τελικά κέρδισαν στο 70' πέναλτι, μετά από ανατροπή του Γκουστάβο από τον Δημητρίου εντός περιοχής. Ο Λεωνίδας, εκτέλεσε το πέναλτι, δίνοντας τους βαθμούς της ισσοφάρισης στον Οδυσσέα, ο οποίος δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά την ομάδα της Άμφισσας.

Χαμένη ευκαιρεία και του Νουτσόφσκι στις καθυστερήσεις, ο οποίος τελικά σούταρε άουτ.

Τα γκολ του αγώνα:
6' (0-1) Ο Νταλαπέρας έβγαλε τη σέντρα και ο Ταμπάκης με κεφαλιά έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.
70' (1-1) Ο Κενάν στην πρώτη του εμφάνιση, μετά το σοβαρό τραυματισμό του, κέρδισε το πέναλτι από το Ζυγογιάννη και ο Λεωνίδας ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα.
Διαιτητής: Καραλιόλιος (Γρεβενών)Κίτρινες: Ζυγογιάννης, Δημητρίου, Δήμας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Χ. Σαμουηλίδης, Γκουστάβο, Παυλίδης (62΄ Κουκούτσης), Τριανταφυλλάκος (64΄ Φ. Σαμουηλίδης), Γαϊδαρτζής, Σκερλεντίδης, Γκάγκας, Παντίδης (48΄ Κενάν), Ακριτίδης, Ν. Σαμουηλίδης, Λεωνίδας.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Καντιμοίρης, Θωμόπουλος, Ζυγογιάννης, Δημητρίου, Ευθυμιάδης, Δήμας (77 ΄Νικολάου), Σκαρίμπας, Ταμπάκης (57΄ Κωστίκας), Φονσέκα (69΄ Κρούτι), Νουτκόφσκι, Νταλαπέρας.