Γίνε φαβορί και σπρώξε την τύχη σου παίζοντας το καλύτερο καζίνο μόνο στην William Hill!

Παρασκευή 20 Νοεμβρίου 2009

Πώς είδαν τα ΜΜΕ τη νίκη του Φωκικού

Στο φινάλε με Νουτσκόφσκι
"Goal"

Ο Φωκικός δεν συνδύασε το τερπνόν μετά του ωφελίμου, πάλι όμως αυτό που ήθελε -πρωτίστως- το πήρε. Εστω και στο 85' ο Φωκικός κατέβαλε τον Θερμαϊκό με 1-0, έβαλε άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα του βόρειου ομίλου της Γ' Εθνικής με 13 βαθμούς σε 6 αγώνες.

Αυτό που δεν μπόρεσε να κάνει η ομάδα του Μιχάλη Κασάπη ήταν να ικανοποιήσει τους οπαδούς της. Εστω και χωρίς να παίξει αξιόλογο ποδόσφαιρο, πάντως, κατόρθωσε να έχει τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Στο 35' ο Νουτσκόφσκι παραβίασε την εστία του Αποστολίδη, αλλά το γκολ ακυρώθηκε, κάτι που δεν έγινε στο 86'. Το γκολ του Πολωνού αυτήν τη φορά μέτρησε και ο Φωκικός πήρε τους υπερπολύτιμους τρεις βαθμούς.

Πλησιάσαν στην κορυφή Φωκικός και Εορδαϊκός
sportdog

Το αποτέλεσμα αυτό εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο Φωκικός και Εορδαϊκός, οι οποίοι έκαμψαν την αντίσταση των Θερμαϊκού και Κοζάνης, αντίστοιχα και πλησίασαν στο «ρετιρέ». Μάλιστα και οι δύο ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν στα τελευταία λεπτά και να φτάσουν στο «τρίποντο».